/   Avala   avala.co.rs   / Srpski

2019-05-15 21:14:20

Zvezda je izbacila Mladost zbog pobede 4:1 u prvom meču i imaće priliku da osvoji trofej nacionalnog kupa na koji čeka sedam godina, a 12 da kompletira duplu krunu .

Mnogo toga vrtelo se u igri oko Marina koji se trudio da diktira ritam i pronađe rupu u odbrani odlično organizovane domaće ekipe.

Upravo su bivši nemački reprezentativac i Ivanić prvi zapretili u crveno-belom dresu, dok je na drugoj strani Lazar Jovanović naterao Borjana na uspešnu intervenciju. Već u šestom minutu videli smo sjajan udarac Marina, sa distance je gađao gornji levi ugao, ali je golman Rosić krajnjim naporom izbacio loptu u korner. U nastavku je snažno šutirao i Ivanić, ali neprecizno.

Nedugo zatim je probao i Stojković udarcem izvan kaznenog prostora i loptu je poslao iznad prečke. . Opasan napad imali su Lučanci kada je Radivojević sa desnog krila pronašao Tumbasevića čiji je udarac glavom Borjan sigurno uhvatio.

Zakuvalo se pred sam odlazak na odmor! Mladost je veliku šansu imala u 40. minutu, Andrić je pronašao Bojića koji je iz dobre pozicije iz prve poslao loptu pored Borjanove leve stative. Dva minuta kasnije uzvratio je Jovičić, vrlo snažno je šutirao sa više od 25 metara pod prečku, ali se Rosić još jednom istakao.

Prvu šansu u nastavku Zvezda je imala u 55. minutu, ovaj put je Ivanić posle prodora uputio jak udarac, ali je Rosić upisao još jednu odbranu. Na drugoj strani ubrzo je odgovorio Radivojević sa distance i Borjan je opet bio siguran.

Na isteku sat vremena stvorila se gužva u petercu Mladosti, probali su i Pavkov, i Ben, i Ivanić u razmaku od nekoliko sekundi, ali nisu uspeli da pronađu put do mreže. I onda su Lučanci propustili tri odlične prilike.

Rezervista Odita je bio vrlo blizu da se upiše u strelce. Posle zbrke u odbrani je pogodio stativu, zatim se Rodiću zapetljala lopta između nogu, pa je još jednom šutirao i Babić mu je zasmetao da zatrese mrežu iz neposredne blizine. u 69. minutu je propustio još dve jako dobre prilike, jednom je bio neprecizan, drugi put ga je Milunović izblokirao, pa je ostalo 0:0!

To je bio i konačan rezultat revanša polufinala, iako je moglo da bude drugačije. Pokušaj Andrića pod prečku sa ivice kaznenog prostora Borjan je izbacio u korner, dok u 82. minutu lopta prosto nije htela u mrežu Mladosti. Rodić je centrirao, Gobeljić promašio loptu, Marin iskosa sa desne strane uzdrmao stativu, a Stojković u nastavku šutirao sa distance pored stative.

Mreže su ipak mirovale do kraja i Zvezda je došla na pobedu od duple krune.

U finalu će se sastati sa boljim iz večerašnjeg revanš u Nišu između Radničkog i Partizana (0:1).