/   Avala   avala.co.rs   / Srpski

2019-04-16 00:05:34

Velika drama u ledenoj dvorani Pionir poslednjeg dana prvenstva. Hrvati su uspeli da nadigraju Australiju sa 2:1 i za plasman u viši rang nadali su se kiksu Srbije.

On se umalo i dogodio.

Naime, tek 28 sekundi pre kraja meča hokejaši Srbije, predvođeni najboljim igračem prvenstva Mirkom Đumićem, uspeli su da dođu do izjednačenja od 2:2, a onda su imali više koncentracije i sreće i boljim izvođenjem kaznenih udaraca došli do istorijske pobede od 3:2 i plasmana u viši rang takmičenja.

To je ekvivalent rezultatu od pre tačno deset godina, kada je naš državni tim takođe igrao u B grupi Prve divizije, ali se u njoj nije dugo zadržao.

Na kraju, Srbija i Hrvatska su prvenstvo završile sa po 11 bodova, ali su orlovi osvojili prvo, a Hrvatska drugo mesto zbog pobede u međusobnom duelu na startu šampionata.

Australija je završila kao treća sa 10 bodova, a Španija na četvrtoj poziciji sa osam.

U meču za opstanak u ovom rangu takmičenja Kina je svladala Belgiju sa 4:0 i tako završila na petoj poziciji s tri boda, dok će Belgija kao poslednjeplasirana sa dva osvojena dva boda u B Grupu diviije 2.

U višem rangu srpske hokejaše očekuju dueli sa timovima Ukrajine, Japana, Holandije, Rumunije, Poljske i Estonije.

Rezultati poslednjeg kola:

Hrvatska - Australija  2:1

Belgija - Kina             0:4

Srbija - Španija        3:2 (kazneni udarci)

rts.rs @RTS_Vesti
srbije posle plasmana diviziju drame prvu svetsku hrvatska hokejai australija http